| < Październik 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Tagi
Muzyka bez granic - w audycjach Polskiego Radia i nie tylko
Kategorie: Wszystkie | Audycje | Informacje | Podsumowania | Recenzje
RSS
piątek, 11 marca 2011


The Aay Jays – The Aay Jays Theme (LP Pakistan, Folk & Pop Instrumentals 1966-1976, Sublime Frequencies 2011)
The Fall – I Am Barmy (Long Version) (CD This Nation’s Saving Grace, Omnibus Edition, Beggars Banquet 2011)
Wet Hair – Blessed (EP Wet Hair/Peaking Lights, Not Not Fun 2010)
Jonathan Richman – These Bodies That Came To Cavort (CD O Moon Queen Of Night On Earth, Vapour Records 2010)
Akron/Family – Light Emerges (CD „S/T II: The Cosmic Birth and Jopurney of Shinju TNT”, Dead Oceans 2011)
Nicolas Jaar – Space Is Only Noise If You Can See (CD “Space Is Only Noise”, Circus Company 2011)

Dark Day - Window (LO WIndow, Dark Entries 1981/2010)
Dark Day – The Metal Benders (LP Window, Dark Entries 1981/2010)

Sonic Youth - Dans les bois/M.Rabier (
LP Simon Werner a disparu – Original Enregistrement Sonore, SYR 2011)
Sonic Youth – Au café (LP Simon Werner a disparu – Original Enregistrement Sonore, SYR 2011)

Daughters Of The Sun – Bell Of The Barrier (LP Ghost With Chains, Not Not Fun 2011)

Daughters Of The Sun – Ghost With Chains (LP Ghost With Chains, Not Not Fun 2011)

Josh T. Pearson – Honeymoon’s Great! Wish You Were Her (CD Last Of The Country Gentelmen, Mute 2011)

The Focus Group – (CD Sketches And Spells, The Ghost Box 2004/2010)

środa, 16 lutego 2011

Z dziś na jutro od 0.00 do 2.00 nadajemy w Trójce. W programie m.in. fragmenty nowej płyty Josha Pearsona (Lift To Experience), archiwalia duetu Chris & Cosey i grupy Death, nowe albumy Jamesa Blake'a, Wire, Deerhoof i Deaf Center. 

PLAYLISTA
HCH wydanie 85
17-02-2011

Death – Can You Give Me A Thrill??? (LP Spiritual, Mental, Physical. Original „Reel-To-Reel” Demo Recordings 1974-76, Drag City 2011)
Deerhoof – Behold the Marvel in the Darkness (CD „Deerhoof vs. Evil”, ATP Records 2011)
Wire – Please Take (LP „Red Barked Tree”, Pink Flag 2011)
Gil Scott-Heron/Jamie XX – NY Is Killing Me (EP „NY Is Killing Me”, XL Recordings 2011)
Joan As Police Woman – Run For Love (LP „The Deep Fields”, Reveal/PIAS 2011)
James Blake – I Never Learnt To Share (CD „James Blake”, Polydor 2011)
James Blake – You Know Your Youth (LP „James Blake”, Polydor 2011)
Columbus Duo – Zouz (LP „Salt”, Dead Sailor Muzic 2010)
Chris & Cosey – Useless Information (LP „Heartbeat”, Rough Trade 1981/Conspiracy International 2010)
Chris & Cosey – Re-Education Through Labour (LP „Trance”, Rough Trade 1982/Conspiracy International 2010)
Can – Geheim (Half Past One) (LP „Peel Sessions”, Strange Fruit 2010)
Lift To Experience – Into The Storm (CD „The Texas Jerusalem Crossroads”, Bella Union 2001)
Josh T.Pearson – Sweetheart I Ain’t Your Christ (CD „Last Of The Country Gentelmen”, Mute 2011)
czwartek, 10 lutego 2011

Zapraszamy o 23.15 przede wszystkim miłośników polskiego jazzu i klubu Powiększenie. Gościć będziemy szefa Powiększenia i Planu B Michała Borkiewicza, połączymy się też z Mikołajem Trzaską, grającym dziś koncert w Wiedniu w polskim klarnetowym kwartecie (z Pawłem Szamburskim, Michałem Górczyńskim i Wacławem Zimpelem). Rozmawiać będziemy głównie o trasie formacji Magic, która za kilka dni rozpoczyna się w Polsce (szczegóły tutaj). 
W następnych audycjach w Dwójce będziemy rozmawiać z muzykami Mikrokolektywu (24.02) i z Wojtkiem Mazolewskim (10.03).
czwartek, 03 lutego 2011

HCH - PLAYLISTA
03-02-2011

Wet Hair – Blessed (EP „Wet Hair/Peaking Lights”, Bored Fortress/Not Not Fun 2010)
Broadcast – We’ve Got Time (CD „Work And Non Work”, Warp 1997)
Demdike Stare – Nothing But The Night 2 (CD „Tryptych”, Modern Love 2011)
Shackleton – Man on a String (Part 1) (CD “Fabric 55”, Woe To The Septic Heart! 2010/Fabric 2010)
Shackleton – Man on a String (Part 2) (CD “Fabric 55”, Woe To The Septic Heart! 2010/Fabric 2010)
Iron and Wine – Biting Your Tail (SP „Walking far From Home“, 4AD 2011)
Panda Bear – Drone (SP „Last Night at the Jetty/Drone”, Fat Cat 2010)
Kim Doo Soo – Bohemian (LP „The Evening River”, Blackest Rainbow Records)
Padang Food Tigers – Every Heaven I've Ever Seen (LP „Born Music”, Blackest Rainbow 2010)
Natural Snow Buildings – The Ice Fortress (LP „Waves of the Random Sea”, Blackest Rainbow 2011)
Bionulor – DCHMP. (CD „Sacred Mushroom Chant”, Wrotycz Records 2010)
Chris Carter – Climbing (LP „The Space Beetwen”, Industrial Records 1980/Optimo Music 2010)
Daniel Johnston – Grievances (1980-81) (LP box “Satain is Dead”/LP “Songs of Pain”, Munster Records 2010)
czwartek, 27 stycznia 2011



W dzisiejszym wydaniu Nokturnu (Dwójka, 23.15-0.55) sporo wydanej jeszcze pod koniec zeszłego roku (w większości) ciekawej muzyki elektronicznej, która na różne sposoby nawiązuje do eksperymentów sprzed ponad pół wieku. Dźwięki konkretne w połączeniu z syntezą modularną (Keith Fullerton Whitman, Skjolbrot), skrajny minimalizm dźwiękowy (Eleh, Suum Cuique), a wreszcie edycje płyt artystek zaczynających w tamtej epoce (Eliane Radigue, Daphe Oram). To wszystko powinno się złożyć w ciekawą siatkę wpływów i dowód powrotu do tamtych poszukiwań w dziedzinie przetwarzania analogowego dźwięku. Prawie cała muzyka zabrzmi z analogowych nośników. Zapraszamy.

PLAYLISTA
Nokturn 2011-01-27, Dwójka 23.15-0.55

Daphne Oram – Introduction (CD „Oramics”, Paradigm Discs 2007, oryg. 1969)
Daphne Oram – Look At Oramics (CD „Oramics”, Paradigm Discs 2007, oryg. 1967)
Daphne Oram – Episode Metallic (CD „Oramics”, Paradigm Discs 2007, oryg. 1965)
Eliane Radigue – Elemental I: Feu (CD „Jouet Electrique/Elemental I”, Alga Marghen 2010, oryg. 1968)
Keith Fullerton Whitman – Revue technique 1 (SP „Variations for Oud & Syntesizer”, KFW 2010)
Keith Fullerton Whitman – Disingenuousness (LP „Disingenuity/Disingenuousness”, PAN Records 2010)
Skjølbrot – Rue Victor Masse to Gare d’Austerlitz (CD „Maersk”, Skjølbrot 2010)
Skjølbrot – I Am Better Now (CD „Maersk”, Skjølbrot 2010)
Eleh – Two: Coastial Rotation for Dune Loop (LP „Repose”, Important Records 2010)
Suum Cuique – Lithic Reduction (LP „Midden”, Young Americans 2010)
Suum Cuique – Red Binary (LP „Midden”, Young Americans 2010)


Kolejne audycje już w lutym:
HCH (Trójka) - noc z 2 na 3.02, godz. 0.05-2.00
Nokturn (Dwójka) - 10.02, godz. 23.15-0.55
HCH (Trójka) - noc z 16 na 17 lutego, godz. 0.05-2.00\
Nokturn (Dwójka) - 24.02, godz. 23.15.
Dokładniejszy program wkrótce.

Warto poszukać nowych omówień audycji na stronach Polskiego Radia. Jest już dostępny tekst wychodzący od tematu poprzedniego Nokturnu (biblioteki dźwiękowe) - można go przeczytać - i posłuchać fragmentów audycji - tutaj

http://www.polskieradio.pl/6/8/Artykul/313725,One-zainspirowaly-wspolczesna-elektronike

piątek, 14 stycznia 2011



Playlista audycji 13-01-2010


Malcolm Clarke – La Grande Piece de la Foire de la Rue Delaware (CD „The Radiophonic Workshop”, BBC/Mute/The Grey Area 2002/2008)
Dick Mills – Adagio (CD „The Radiophonic Workshop”, BBC/Mute/The Grey Area 2002/2008)
Roger Limb – Geraldine (CD „The Radiophonic Workshop”, BBC/Mute/The Grey Area 2002/2008)
Broadcast & The Focus Group - To Be Colony + Dashing Home + What On Earth Took You? (CD "Witch Cults of the Radio Age", Warp 2009)
Dick Mills – Major Bloodnok's Stomach (CD „The Radiophonic Workshop”, BBC/Mute/The Grey Area 2002/2008)
Dick Mills – Crazy Dazy (CD „The Radiophonic Workshop”, BBC/Mute/The Grey Area 2002/2008)
Broadcast & The Focus Group - Inside Out (SP Ghost Box 2010)
Moon Wiring Club - In Holiday Mood + Seaside Frolics + ...And For My Next Trick (CD "A Spare Tabby at the Cat's Wedding", Gecophonics 2010)
Demdike Stare – Forest of Evil (Dusk) (CD-R „Symbiosis/Forest of Evil”, Modern Love 2010)
Anworth Kirk - Valleys + Mires + Wooden Magnet + Ox Box Flox + Slavonice + Magyar Maerchenzeit + Fakelore (LP "Anworth Kirk", Pre-Cert Home Entertainment 2010) 
Daphe Oram - Lego Builds It + Tumblewash (CD "Oramics", Paradigm Discs 2007)


czwartek, 06 stycznia 2011




Playlista audycji: HCH - Trójka - 6.01.2010

Arcade Fire – The Suburbs (CD „The Suburbs”, Merge 2010)
Josephine Foster & The Victor Herrero Band – Los Quatro Muleros (CD “Anda Jaleo”, Fire 2010)
Moon Wiring Club – Feline Ascension Time (CD „A Spare Tabby at the Cat's Wedding”, Gecophonic 2010)
Swans – My Birth (CD „My Father Will Guide My Up A Rope To The Sky”, Young God 2010)
Mikrokolektyw – Watermelon from the 80s (CD “Revisit”, Delmark 2010)
nr 10, czas: 2'19
John Grant – When Dreams Go Die (CD „Queen Of Denmark”, Bella Union 2010)
Ariel Pink's Haunted Graffiti – Beverly Kills (CD „Before Today”, 4AD 2010)
Demdike Stare – Repository of Light (LP „Voices Of Dust”, Modern Love 2010)
Joanna Newsom – '81 (CD „Have One On Me”, Drag City 2010)
Oppenheimer Analysis – Radiance (CD “The Minimal Wave Tapes vol. 1” Stones Throw 2010)
Zia – Helelyos (CD “Pomegranates”, Finders Keepers 2010)
Pantha du Prince – Lay In The Shimmer – Fata Morgana Version (EP „Lay In A Shimmer” - oryg. LP “Black Noise”, Rough Trade 2010)
Gil Scott-Heron – Me and the Devil (CD „I'm New Here”, XL 2010)
Emeralds – Does It Look Like I'm Here? (CD „Does It Look Like I'm Here?”, Editions Mego 2010)

PŁYTY ROKU wg HCH

1. Emeralds „Does It Look Like I'm Here?” (Editions Mego)
2. Gil Scott-Heron „I'm New Here” (XL)
3. Pantha du Prince „Black Noise” (Rough Trade)
4. Joanna Newsom „Have One On Me” (Drag City)
5. Demdike Stare „Voices Of Dust” (Modern Love)
6. Ariel Pink's Haunted Graffiti „Before Today” (4AD)
7. John Grant „Queen Of Denmark” (Bella Union)
8. Swans „My Father Will Guide My Up A Rope To The Sky” (YGR)
9. Moon Wiring Club „A Spare Tabby at the Cat's Wedding” (Gecophonic)
10. Josephine Foster & The Victor Herrero Band “Anda Jaleo” (Fire)
10. (ex aequo) Arcade Fire „The Suburbs” (Merge) 

PŁYTY ROKU wg SŁUCHACZY HCH

1. Ariel Pink's Haunted Graffiti "Before Today" - 129 pkt 
2. Arcade Fire „The Suburbs” - 93
3. Flying Lotus „Cosmogramma” - 87
4. Deerhunter „Halcyon Digest” - 68
5. Pantha du Prince „Black Noise” - 64
6. Toro Y Moi „Causers Of This” - 63
7. The National "High Violet" - 61
8. Joanna Newsom „Have One On Me” - 58
9. Sufjan Stevens „The Age of Adz” - 48
10. How To Dress Well „Love Remains” - 41
11. Tame Impala "Innerspeaker" 
12. Caribou „Swim” 
13. Sun Kil Moon – Admiral Fell Promises 
14. Oneohtrix Point Never „Returnal” 
15. Beach House „Teen Dream” 
16. Salem „King Night” 
17. Actress „Splazsh”
18. Gil Scott-Heron „I'm New Here”
19. Four Tet „There Is Love In You” 
20. Gonjasufi „A Sufi & A Killer”
21. Mi Ami „Steal Your Face”
22. Mikrokolektyw „Revisit”
23. Antony and the Johnsons „Swanlights”
24. Niwea „01”
25. Warpaint „The Fool”
(ex aequo) Neil Young „Le Noise” 
(ex aequo) Forest Swords „Dagger Paths”
czwartek, 23 grudnia 2010

Jak co roku zapraszamy do wzięcia udziału w plebiscycie Słuchaczy HCH na ulubione płyty roku 2010. Wybieramy maksymalnie dziesięć albumów, bez podziału na kategorie, najlepiej uporządkowane od 1 do 10 (my przyznajemy za to punkty - 10 za miejsce pierwsze, 9 za drugie itd.). Na typy czekamy do 4 stycznia włącznie. Należy je przesyłać pod adres hch(at)polskieradio.pl z dopiskiem "Płyty roku 2010". W audycji z 5 na 6 stycznia o północy przedstawimy wyniki. Jak zwykle wśród uczestników tej corocznej zabawy rozlosujemy nagrody płytowe.

Playlista wydania z 23.12.2010
Trójka, 0.00-2.00

The Dead Kennedys – California Uber Alles (CD “Jon Savage presents „Black Hole – Californian Punk 1977-80””, Domino 2010)
Grinderman – Hyper Worm Tamer (Unkle remix) (EP “Worm Tamer”, Mute 2010)
Bardo Pond – Just Once (CD “Bardo Pond”, Fire 2010)
Siskiyou – Big sur (CD “Siskiyou”, Constellation 2010)
Legendary Pink Dots – Leap Of Faith (CD “Second Late for the Brighton Line”, ROIR 2010)
Games (Joel Ford, Daniel Lopatin) – Shadows In Bloom (EP “That We Can Play”, Hippos In Tanks 2010)
Demdike Stare – Hashshashin Chant (LP „Voices of Dust”, Mondern Love 2010)
Captain Beefheart & His Magic Band – Dropout Boogie (CD „Safe As Milk”, Buddah/Repertoire 1967)
Captain Beefheart & His Magic Band – Moonlight On Vermont (CD „Trout Mask Replica”, Reprise 1969)
Captain Beefheart & His Magic Band – Kandy Korn (CD „Mirror Man”, RCA 1971)
Captain Beefheart & The Magic Band – Tropical Hot Dog Night (CD „Shiny Beast (Bat Chain Puller)”, Virgin 1978)
Sonic Youth – Electricity (Beefheart, nagr. 1988) (CD „Daydream Nation – Deluxe Edition“, Geffen 2007)
Bonnie ‘Prince’ Billy & Trembling Bells – New Year’s Eve’s The Loneliest Night Of The Year (EP “Mike Heron & The Trembling Bells/ Bonnie ‘Prince’ Billy & Trembling Bells”, Honest Jon’s Records 2010)
czwartek, 09 grudnia 2010

Playlista - Trójka, 9-12-2010, godz. 0.00-2.00


Pavement – Here (Box “Matador at 21: Unreleased Live Recordings, From Matador’s 10th Anniversary, NYC 1999”, Matador 2010)
Bardo Pond – Tommy Gun Angel (Box “Matador at 21: Unreleased Live Recordings, From Matador’s 10th Anniversary, NYC 1999”, Matador 2010) 
No Age –Valley Hump Crash (LP “Everything In Between”, Sub Pop 2010)
Oneida vs Konono No 1 – Nombre 1! (CD “Tradi-Mods vs Rockers. Alternative Takes on Congotronics”, Crammed Discs 2010)
Animal Collective vs Kasai Allstars – Quick As White (CD “Tradi-Mods vs Rockers. Alternative Takes on Congotronics”, Crammed Discs 2010)
Wooden Wand – Hotel Bar (LP “Death Seat”, YGR 2010)
Bonnie “Prince” Billy – Betrand My Son (SP “Bonnie Prince Billy & The Black Swans Sing Larry Jon Wilson”, LJW 2010)
Valet – Touch Me I am Sick (EP Valet/Richard Youngs, “Tsuki No Seika vol. 2”, Root Strata 2010)
Moon Unit – Mother's Ruin (LP “Hell Horse and Heady Stratus”, Blackest Rainbow 2010)
Expo 70 – Night Dusting The Athmospere (LP “Where Does Your Mind Go?”, Immune 2010)
Earth – A Bureaucratic Desire For Revenge Part 2 (LP „A Bureaucratic Desire For Extra Capsular Extraction”, Southern Lord 1991/2010)
Xela & Jefre Cantu-Ledesma – Love Is A Dream (Part 1) (CD „Love Is A Dream”, Type 2010)
Andrea Belfi, David Grubbs, Stefano Pilia – Onrushing Cloud (LP “Onrushing Cloud”, Blue Chopsticks 2010) 
środa, 01 grudnia 2010
Chodzi o ten jutrzejszy, transmisja odwołana, nadajemy od 23.15, jak ramówka przykazała. 
środa, 24 listopada 2010

Jubileusze zwykłe (takie jak 71, 73 czy 76) zwykliśmy świętować w sposób wyjątkowy, ale jubileusze okrągłe próbujemy zawsze zasygnalizować czymś wyjątkowym w dwójnasób. Noc z dziś na jutro w HCH upłynie na:

1. wspominaniu (przez red. H) koncertów na Ars Cameralis;
2. prezentowaniu różnych zdobyczy fetiwalowych i całego pakietu nowości z okolic dubstepu, "wiedźmińskiego" house'u i innych ciekawych zjawisk w elektronice;
3. wspominaniu (przez obu red.) Alberta Aylera w 40. rocznicę śmierci, która przypada jutro, więc będziemy go wspominać na ładnych parę godzin przed Amerykanami.

Zapraszamy!

W dalszej kolejności:
Nokturn - noc z 2 na 3 grudnia, Dwójka, 0.00-1.00 (krótszy niż zwykle!)
HCH - noc z 8 na 9 grudnia, Trójka, 0.00-2.00
Nokturn - 16 grudnia, 23.15-1.00
HCH - noc z 22 na 23 grudnia, Trójka, 0.00-2.00


PLAYLISTA – HCH 80 - 25.11.2010 

Superchunk & John Darnielle – Digging For Something (CD “Majesty Shredding”, Merge 2010)
Mavis Staples – Creep Along Moses – trad./arr. Jeff Tweedy (CD „You Are Not Alone”, Anti- 2010)
Calexico – Crystal Frontier (CD “Ancienne Belgique – Live In Brussels 2008”, Our Soil, Our Strenght 2009)
Calexico – Ma Vida Y El Circo (CD “Circo, A Soundtrack by Calexico”, Our Soil, Our Strenght 2010)
Lambchop – This Corrosion – Berlin 21.07.2004 (Sisters Of Mercy) (CD “Rainer On My Parade”, Tour Box 2010)
Kort (Kurt Wagner & Cortney Tidwell) – Incredibly Lonely (CD “Invariable Heartache”, City Slang 2010)
Giant Sand – Chunk Of Coal (CD “Blurry Blue Mountain”, Fire Records 2010)
Four Tet – Nothing To See (LP Futur Bass, Soul Jazz Records 2010), LP 33 Side One/nr 2
Salem – King Night (CD „King Night”, IAMSOUND 2010)
Salem – Asia (CD „King Night”, IAMSOUND 2010)
oOoOO – Burnout Eyess (EP „oOoOO”, Tri Angle)
James Blake – I Only Know (What I Know Now) (EP “Klavierwerke”, R&S 2010)
Herbert Katz Quintet w/ Albert Ayler – Summertime (George + Ira Gershwin) (CD „Holy Ghost cd1” (zielona), Revenant 1962/2004)
Albert Ayler Trio – Ghosts: First Variation (CD „Spiritual Unity”, ESP Disk 1965)
Albert Ayler Quintet (w / Don Ayler) – Our Prayer (CD „Holy Ghost cd3” (niebieska), Revenant 1966/2004)


 
czwartek, 18 listopada 2010



Dziś w Nokturnie (23.15, Dwójka) gościem specjalnym będzie Mikołaj Bugajak, czyli artysta znany wcześniej jako Noon. Niedawno premierę miała jego ostatnia płyta, na której na bazie syntezatorowych szkiców stworzył kompozycje na zespół kameralny "Strange Sounds and Inconceivable Deeds" (Nowe Nagrania).
Drugą godzinę wypełnią nowości, m.in. fragmenty najnowszych wydawnictw grupy Supersilent "10" i "11".



PLAYLISTA Nokturn 2010-11-18 
 
Mikołaj Bugajak - DDINC 03 (CD „Strange Sounds and Inconceivable Deeds”, Nowe Nagrania 2010) 
Mikołaj Bugajak - DDINC 02 (CD „Strange Sounds and Inconceivable Deeds”, Nowe Nagrania 2010)
Noon - Eltron (CD „Pewne sekwencje”, Asfalt 2007)
Mikołaj Bugajak - DDINC 04 - syntezatorowy szkic kompozycji (demo)
Mikołaj Bugajak - DDINC 04 (CD „Strange Sounds and Inconceivable Deeds”, Nowe Nagrania 2010)
Mikołaj Bugajak - DDINC 05 (CD „Strange Sounds and Inconceivable Deeds”, Nowe Nagrania 2010)
Neurasja - Małymi krokami (Unzipped Fly 2010) z jeszcze niewydanej płyty - więcej o zespole tutaj
The Gaslamp Killer - (CD „Death Gate”, Brainfeeder 2010)
Supersilent - 10.6 (CD „10”, Rune Grammofon 2010)
Supersilent - 10.9 (CD „10”, Rune Grammofon 2010)
Supersilent - 11.4 (LP „11”, Rune Grammofon 2010)
Supersilent - 11.2 (LP „11”, Rune Grammofon 2010)
 
  
wtorek, 02 listopada 2010

Francuska psychodelia lat 70. I nie tylko (cz. 1)

Serge Gainsbourg – Cargo Culte (CD Histoire de Melody Nelson, Mercury 1971)

Gilbert Deflez/Jacky Chalard - LP “Je suis vivant, mais j’ai peur” (1974, Finders Keepers Records 2010)

L’Agonie
L’interrogatoire
Interligne 1
Le Perroquet
Si je t’offrais une branche d’amour
Les Scandales
Apres l’apocalypse

Aqua Nebula Oscillator – Ready To Fly (CD Voyage, Facing The History Of French Modern Psychodelic Music, Paneuropean Recording 2007)

czwartek, 28 października 2010

HCH wydanie 78 - PLAYLISTA
Trójka, 28.10, godz. 0.00-2.00

Wyatt/Atzmon/Stephen – What a Wonderful World (CD “…For the Ghosts Within”, Domino 2010)
Of Montreal – Coquet Coquette (CD “False Priest”, Polyvinyl Record 2010)
Twig Harper & Daniel Higgs – nr 3 (LP “Clairaudience Fellowship”, Thrill Jockey 2010)
Sufjan Stevens – I Want To Be Well (CD „The Age of Adz”, Asthmatic Kitty 2010)
Tetuzi Akiyama / Tom Carter / Christian Kiefer - The Black Dog of Hanging Hill (CD "MOnotype Sampler" - załącznik do magazynu "M/i" 2010)
Komora A - Czarny eter (CD "MOnotype Sampler" - załącznik do magazynu "M/i" 2010)
Brasil & The Gallowbrothers Band - Voices of the City and the Rhythms of the Dunes (CD "In the Rain, In the Noise", Cat/Sun Records 2010)
Neurobot - Bocznica, 01:23 (CD "Pętla Bohumina", Monotype 2010)
Mekanik Kommando - A Picnic In cattlegarden (CD "Shadow of a Rose", Cat/Sun Records 1985/2010)
ANBB – I Wish I Was a Mole in the Ground – Extended (CD „Mimikry”, Raster-Noton 2010)
Emeralds – Geode (CD “Emeralds”, Wagon 2009/Hanson Records 2010)
Hildur Gudnadóttir – Casting (CD “Mount A”, Touch 2010)
Daniel Bjarnason – Skelja, wyk: Katie Buckley – harfa, Frank Aarnink –  perkusja (CD “Processions”, Bedroom Community 2009)

Specjalny wieczór poświęcony Monotype Records w klubie Powiększenie już dziś: