| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi
Muzyka bez granic - w audycjach Polskiego Radia i nie tylko
Kategorie: Wszystkie | Audycje | Informacje | Podsumowania | Recenzje
RSS

Informacje

środa, 08 lipca 2009

Alog, Alva Noto, Oren Ambarchi, Laurie Anderson, Aphex Twin, Atom Heart, Derek Bailey, William Basinski, Biosphere, Blir, Burial, David Byrne, John Cale, Mira Calix, Charalambides, cOH, Colleen, Alice Coltrane, The Cracow Klezmer Band, Toumani Diabate, Bill Dixon, Brian Eno, Ekkehard Ehlers, eRikM, ES, Mark Feldman & Sylvie Courvoisier, John Fahey, Fennesz, Luc Ferrari, Erik Friedlander, Burnt Friedman, Fred Frith, Bruce Haack, Chihei Hatakeyama, Tim Hecker, Ryoji Ikeda, Islaja, Jazkamer, Philip Jeck, Jan Jelinek, Zbigniew Karkowski, Kemialliset Ystavat, Steve Lacy, Gyorgi Ligeti, Francisco Lopez, Machinefabriek, Lionel Marchetti, Lasse Marhaug, Masada, Matmos, Rob Mazurek, Nico Muhly, Jim O'Rourke, Paavoharju, Pixel, Maja Ratkje, Steve Reich, Steven Reid, Marc Ribot, Terry Riley, Jamie Saft Trio, Janek Schaefer, Matthew Shipp, Spring Heel Jack, Spunk, Squarepusher, Stars Of The Lid, Karlheinz Stockhausen, Sun Ra, Supersilent, Nobukazu Takemura, Martin Tetreault, Throbbing Gristle, Rafael Toral, Ali Farka Toure, Triosk, Ken Vandermark, White Noise, Wooden Wand & The Vanishing Voice, Robert Wyatt, Six Organs Of Admittance, Sonic Youth, Susumu Yokota, Otomo Yoshihide, La Monte Young, Hector Zazou, Z'ev, John Zorn, Zu. Tych i wielu innych poszukujących artystów mieliśmy okazję prezentować w czasie naszych dwójkowych audycji w cyklach Nokturn i Letnia Noc od kilku lat. Goścmi w studiu lub telefonicznie byli między innymi Krzysztof Bober (Plateaux), Bionulor, M. Bunio S., Marcin Dymiter, Rafał Gorzycki, Jarek Grzesica, Tomasz Gwinciński, Jacaszek, Wojt3k Kucharczyk, DJ Lenar, Wojciech Mazolewski (Pink Freud), Jakub Mikołajczyk (Monotype), Mirt, Robert Piotrowicz i Anna Zaradny (Musica Genera), Paweł Szamburski, Mikołaj Trzaska.

Teraz Dwójka przeżywa problemy, jakich jeszcze nie miała. Szczegóły protestu pracowników radia tutaj. Możecie włączyć PR II dziś od 6.00 rano i niczego innego nie usłyszycie. Ale może lepiej zareagować teraz i coś zrobić, bo może następnego ranka nie usłyszycie już po prostu niczego.

środa, 01 lipca 2009

Pytacie nas coraz częściej o plany wakacyjne, więc pora się wyspowiadać. Będziemy na antenie nawet trochę częściej niż poprzednio, ale w sposób mniej skoordynowany. Przynajmniej jako duet. Z drugiej strony - Letnia Noc w Dwójce (ten cykl zastępuje Nokturn w czasie wakacji od kilku lat) ma szanse być dłuższa niż Nokturny. Z trzeciej - PR nie cierpi na nadmiar funduszy (nie wszyscy pewnie śledzicie wydarzenia wokół ustawy medialnej i budżetu mediów publicznych - nie jest dobrze w każdym razie), zatem na razie szkic do programu, a do kiedy ta ramówka się utrzyma - nie wiemy.

LETNIA NOC - 2/3 lipca - początek wyjątkowo godz. 23.00 - przed Zorn Festem, czyli najnowsze pozycje z repertuaru Zorna i przygotowanie do jego wizyty na Warsaw Summer Jazz Days (zagra dokładnie w dniu audycji, tyle że kilkanaście godzin później - 3 lipca)

HCH wydanie 53 - 8/9 lipca - godz. 0.00 - zaczynamy nowy cykl o roboczym tytule "Szaleńcy, dziwacy, wizjonerzy". Tu będzie miejsce dla naprawdę pobocznych artystów, ale zarazem dla postaci rzeczywiście świetnych w swoich głębokich niszach gatunkowych. W dodatku kompletnie nierozpieszczanych przez polskie media. Mamy już listę kilkunastu bohaterów, ale propozycje mile widziane ;-)
piątek, 05 września 2008

Konkurs nr 1

Prezentowany w pierwszej godzinie utwór spółki autorskiej Weill/Brecht śpiewał sam Bertolt Brecht.

Dwa podwójne karnety* na cały festiwal otrzymują
Radek Bruch
Adam Cyzio


Konkurs nr 2

Odpowiedzi na pytania:
1. Ostatni koncert Kraftwerk w Polsce odbył się 27 maja 2004 roku.
2. Pierwszy raz grupa Kraftwerk odwiedziła Polskę w sierpniu 1981 roku (cała seria koncertów).
3. Ralf Hutter i Florian Schneider jeździli po autostradzie samochodem marki Volkswagen.

Wejściówki (pojedyncze!) na koncerty Kraftwerk otrzymują:

Piątek 19.09
Dorota Kawęcka
Łukasz Piechowski
Mikołaj Tkacz
Błażej Dzikowicz
Sylwia Wachowska

Sobota 20.09
Maciej Panek
Michal Fundowicz
Piotr Szymczak
Krzysztof Mazur
Paweł Idzi

Niedziela 21.09
Michał Kądziołka
Monika Wacławska
Krzysztof Gąsiorowski
Adam Brożyński
Tomek Jastrzębski

Uff. To był największa operacja konkursowa w dziejach HCH. Maili dostaliśmy mnóstwo. Prawidłowych odpowiedzi całkiem sporo, a o zwycięstwie jak zwykle decydował moment odebrania maila przez nas. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy miłych wrażeń.
Wejściówki i karnety do odbioru od soboty 13.09 w Biurze Prasowym Festiwalu Sacrum Profanum (Pawilon Wyspiański 200, pl. Wszystkich Świętych 2 w Krakowie) w godz. 10.00-16.00.

* karnet obejmuje wstęp na jeden z trzech koncertów Kraftwerk - w sobotę 20.09
poniedziałek, 08 października 2007...a przynajmniej ci spośród mieszkańców Poznania, którzy lubią muzykę z Finlandii. Mamy dla nich baaardzo dobre informacje. Otóż na przełomie października i listopada w Starym Browarze duży cykl prezentacji fińskiej sztuki pod hasłem Focus: Finland, w tym dwa bardzo ciekawe koncerty:
27.10 Kemialliset Ystavat + Es (szczegóły tu),
23.11 Islaja (szczegóły tu)

Będziemy na bieżąco informować o przedsięwzięciu. Tym, którzy pamiętają siostrzany cykl Focus: Berlin w Starym Browarze, nie trzeba tego zresztą będzie specjalnie rekomendować. Poza koncertami w ramach tej jesiennej prezentacji zobaczyć będzie można filmy i wideoart z kraju reniferów i freakfolkowców.
piątek, 13 lipca 2007
W komentarzach pod poprzednim wpisem znaleźliśmy:


lfr_arhat
2007/07/12 23:32:09

ahoj!
Zawiadamiam, ze 14 września w Pradze pani Newsomova wystąpi nawet za 490 cK!
zdravo

Dzięki za wiadomość, sprawdzona-potwierdzona. Będą też koncerty m.in. w Finlandii, w Niemczech i Holandii. Szczegóły trasy tu. Miejmy nadzieję, że pojawi się szansa na koncert w Polsce. Gdyby ktoś coś... to wiadomo - zawsze można się wpisać poniżej.
poniedziałek, 25 czerwca 2007

Smutne wieści. Niestety, zapowiadany - również przez nas - występ Antony and the Johnsons w Warszawie nie dojdzie do skutku. Przed występem w Glastonbury artysta przeforsował głos i ma poważne problemy z krtanią - w tej chwili jest pod opieką lekarską. Całość z tego, co wiemy, wygląda poważnie.
Na stronie oficjalnej opisano to tak:

June 23rd 2007: Antony was regretfully unable to perform at Glastonbury last night with Bjork because he has injured his voice. We are hoping that the tour will continue forward, Antony is resting and visiting doctors. More will be revealed in the days to come.

(www.antonyandthejohnsons.com)

Nie ma jeszcze żadnych oficjalnych wiadomości mówiących o tym, czy koncert zostanie odwołany, czy tylko przełożony. W grę wchodzi raczej to drugie, ale na razie czekamy na informacje o stanie zdrowia Antony'ego i postaramy się na bieżąco informować na HCH, co i jak.

Więcej w tej sprawie, oświadczenie organizatorów i telefon kontaktowy tu.piątek, 08 czerwca 2007

Potwierdzają się terminy poznańskiego festiwalu poświęconego nowojorskiej wytwórni Tzadik i skład artystów. Wygląda to następująco:

9.08
Zakarya
Electric Masada

10.08
Jamie Saft Trio
Cracow Klezmer Band (już jako Bester Quartet)

11.08

Koby Israelite + muzycy Lautari i Bester Quartet

Dwa pierwsze koncerty w Synagodze, czyli na co dzień pływalni miejskiej, która na kilka dni stanie się miejscem prezentacji kultury żydowskiej. Koncert trzeci – ogólnodostępny – na dziedzińcu Urzędu Miasta.

Więcej o festiwalu w jednej z Letnich Nocy (bo jak zwykle Nokturn zmienia nazwę na czas wakacji). Szczegóły wkrótce.


sobota, 02 czerwca 2007


4.06
Dizzee Rascal
"Maths And English" (XL)
Wiley
"Playtime Is Over" (Big Dada)
Ryan Adams
"Easy Tiger" (Lost Highway)
Shellac
"Excellent Italian Greyhound" (Tiuch and Go)
Hauschka "Versions of the Prepared Piano" (Karaoke Kalk) – remiksy nagrań Hauschki
Kammerflimmer Kollektief "Jinx" (Staubgold)

Różni wykonawcy
"Mute Audio Documents" (Mute, 10CD) – 128 utworów z archiwów Mute, pierwsze lata wytwórni Daniela Millera

The Cinematic Orchestra "Ma Fleur" (Ninja Tune) – w Polsce już jest

Matthew Dear „Asa Breed” (Ghostly)

Paul McCartney „Memory Almost Full” (Starbucks/Universal)

Von Sudenfed „Tromatic Reflexxions” (Domino) – w Wielkiej Brytanii już od maja, album lidera The Fall Marka E. Smitha oraz członków Mouse On Mars

Dawid Szczęsny „Drafts” (Monotype)

Emiter „Sinus” (Monotype)

Mirt „Oh! You Are So Naive” (Monotype) – trzy nowości z warszawskiej Monotype Records

update - płyty wprawdzie wcześniej dostępne, ale premierę 4.06 odnotowuje Merlin.pl (a okazja do tego, by przypomnieć o ich istnieniu, zawsze dobra)

12.06
Digitalism „Idealism” (Astralwerks)
Art Brut „It's A Bit Complicated” (Downtown)
The Mooney Suzuki „Have Mercy” (Elixia)
The Polyphonic Spree „The Fragile Army” (TVT)
Savath & Savalas „Golden Pollen” (Anti-)
My Morning Jacket „Tennessee Fire & At Dawn Demos” (Darla)
Robin Guthrie & Harold Budd „After The Night Falls” (Darla)
Robin Guthrie & Harold Budd „Before The Day Breaks” (Darla)

15.06
Psychocukier „Małpy morskie” (Love Industry/EMI)

18.06
The White Stripes „Icky Thump” (XL Recordings) – na świecie od 12.06
Fridge „The Sun” (Domino) – w Wielkiej Brytanii od 12.06
Bumps „Bumps” (Stones Throw)
Battles „Mirrored” (Warp) – polska premiera
Black Strobe „Burn Your Own Church” (Playlouder)
Stateless „Stateless” (K7)
The National „Boxer” (Beggars Banquet) – polska premiera
Voxtrot
„Voxtrot” (Playlouder)
Laurie Anderson
„Big Science (remastered - 25th Anniversary Edition) (Warner)

25.06
Editors „An End Has A Start” (Fader)
Ryan Adams „Easy Tiger” (Lost Highway)
Hawkwind „Space Ritual” (Collectors Edition) (EMI)


Wybrane zapowiedzi miesiąca podajemy jak zwykle za Metacritic.com, Brainwashed.com, na podstawie danych sklepów internetowych ForcedExposure i Insound, a także Merlin.pl i dzięki informacjom dystrybutorów (m.in. Psychodelicje.pl, SonicRecords.pl, Isound.pl, www.emimusic.pl)
HCH korzysta z usług ForcedExposure, Psychodelicje.pl i Bleep.com.

piątek, 01 czerwca 2007

W pasku menu po lewej stronie na samym dole pojawił się miniterminal radia Last.fm (wiemy, że wśród Was są również użytkownicy tego internetowego radia). Teraz przy okazji przeglądania strony można sobie również posłuchać radia sformatowanego wg stylu określonego artysty. Tym razem radio Alog. Okazja jest dobra - świetny nowy album Alog "Amateur" już się ukazał na świecie. W HCH w najbliższą noc z soboty na niedziele, a utwory kojarzące się internautom z Alogiem do posłuchania już dziś. Czekamy na komentarze. Czy warto się w to dalej bawić: t/n?
poniedziałek, 21 maja 2007

Poniżej o koncercie Antony’ego & The Johnsons. Ale to nie jedyne wrażenia, jakie będą mogli nadrobić ci, którzy nie byli na Malcie rok rok temu. Otóż już w połowie lipca do Polski przyjeżdżają na dwa koncert Sierra i Bianca Casady, czyli duet CocoRosie. Zagrają 14.07 w Poznaniu (CK Zamek) i 15.07 w Warszawie (dziedziniec CSW). Szczegóły wkrótce.
czwartek, 17 maja 2007Ha. Do trzech razy sztuka. Jeśli ktoś nie dotarł do Poznania i nie dojechał do Wrocławia, ma szanse wybrać się do Warszawy. Po raz trzeci bowiem wystąpi w Polsce Antony & The Johnsons - tym razem w dużej Sali Kongresowej, więc starczy miejsc dla (prawie) wszystkich fanów Antony’ego. Koncert 26 czerwca. Bilety (150-210 zł) na przykład tu.

A skoro już mowa o koncertach, to ruszamy z miniplanerem HCH, bo ominięcie którejś z licznych zbliżających się imprez byłoby sporą przykrością. Niniejszym zwracamy uwagę na:

a. Japończycy z Boris wystąpią wspólnie z Isis i Oxbow na dwóch koncertach w Polsce: 19.06 (Wrocław, Firlej) i 20.06 (Warszawa, Progresja). Biletów (60-70 zł) niezbyt wiele, więc warto rezerwować. Link do Shortcuta, organizatora imprezy, w panelu obok.

b. Kanadyjczycy z Junior Boys przyjeżdżają do warszawskiego CDQ 22.06. Bilety 39 zł, w dniu koncertu 45 zł.

c. Toumani Diabate na poznańskiej Malcie (29.06 – niestety, tego samego dnia co Sonic Youth w Gdyni!), dzień po koncercie Beiruta. Malijczyk wystąpi wraz ze swoją Symmetric Orchestra.

O Patti Smith i atrakcjach na Open’erze każdy wie, zatem tyle by tego było. A jeśli ktoś ma coś do dodania, to komentarze czekają.

Z OSTATNIEJ CHWILI!
Dorzucamy jeszcze skład zespołu Antony & The Johnsons na polski występ, bo to skład napawdę wyjątkowy:
Antony Paul Hegarty – śpiew, fortepian
Jeffrey Langston – gitara
Robert Moose – gitara, skrzypce
Julia Kent – wiolonczela
Maxim Moston - skrzypce
Thomas Bartlett – fortepian
Parker Kindred – perkusja
Douglas Wieselman - saksofon tenorowy, klarnet.
Będą jeszcze basista i akordeonista, zatem 9-osobowi The Johnsons!

niedziela, 13 maja 2007

Jeszcze dodatek do nowości ostatnich i najbliższych tygodni - poniższe dorzucamy za sklepem Psychodelicje.pl

05.04
Electric Orange – Platte (Sulatron)

18.04
Bad Acid – Bad Acid LP+7” (Motorwolf)

7.05
Acrimony – Tumili Shroomaroom 2-LP/CD (Leafhound)
Acrimony – Bong On / Live Bong! (Leafhound)
Datura – Visions For The Celestial (Astral Projection)
Kosmos – Polku LP/CD (Kosmos)
Leslie Overdrive – With The Hammond, In The Beauty CD EP (Hammondbeat)
Revelation – Never Comes Silence (Leafhound)
Spacious Mind – Gentle Path Highway (Countryman)
Taruujen Saari – Susien Yo / Delirium Lupus (Fireburn)
Tiny Tim – Chameleon (Zero Communication)
Tiny Tim – Stardust (Zero Communication)
Tiny Tim – Wonderful World Of Romance (Zero Communication)

15.05
Nonloc – Beetween Hemispheres (Strange Attractors Audio House)
Plants – Photosynthesis (Strange Attractors Audio House)

15.06
Shane Speal – Stealing The Fire (Hand/Eye)

piątek, 04 maja 2007Za chwilę na antenie, a już teraz na blogu, ogłaszamy konkurs, w którym wygrać można 3 płyty z fortepianową muzyką Pawła Szymańskiego - "Works for Piano". Prosimy o umieszczenia w komentarzach pod tym wpisem konkursowym swoich list 3 ulubionych albumów z muzyką na fortepian oraz trzyzdaniowego uzasadnienia, za co lubicie muzykę Szymańskiego. Autorzy najciekawszych uzasadnień (to zadanie na kreatywność ;-) otrzymają albumy - ocenia komisja w składzie H i Ch. Prosimy o podawanie adresów mailowych we wpisach. Na odpowiedzi czekamy tydzień, czyli do najbliższego czwartku 10.05 włącznie.

UWAGA! Update - termin przedłużony. Dajemy Wam szanse do 2.06 włącznie. Rozwiązanie konkursu w czasie audycji nocą z 2 na 3 czerwca!

niedziela, 29 kwietnia 2007Joanna Newsom zagrała 25.06 ze swoim trzyosobowym Ys Street Band piękny koncert w berlińskiej Volksbuhne. 4 z 5 utworów z albumu "Ys", potężne fragmenty pierwszej płyty plus repertuar najnowszej EP-ki. HCH było na miejscu. Całkiem dobrze sprawdziły się aranżacje Van Dyke'a Parka przerobione na mały zespół. Jako support wystąpił Alasdair Roberts.
Trudno się pisze, że to był niesamowity koncert, bo nie wiadomo, kiedy znowu będzie można zobaczyć JN w Europie (póki co można ją jeszcze "złapać" na początku maja w Portugalii i Hiszpanii), więc dla tych, co nie byli - pozostaje Ameryka. A dla tych, co byli - wpisanie się poniżej w komentarzach. W każdym razie słyszeliśmy na sali polskie głosy ;-)
Kilka dni wcześniej red. H widział Joannę w czasie występu solo na harfę i głos na festiwalu Printemps de Bourges i podobno było równie kapitalnie.
Na zdjęciu od lewej: Katie Hardin (skrzypce, śpiew), Ryan Francesconi (tambura, banjo), Joanna (wiadomo) i Neal Morgan (perkusja, śpiew).
Fot. Ola Szaczkus

piątek, 20 kwietnia 2007


Uff, ostatnio inne obowiązki utrudniały nam kompletowanie list premier, a i same listy coraz dłuższe, zatem mieliśmy czarną dziurę i by było choć trochę bardziej konsekwentnie, proponujemy teraz premiery od połowy kwietnia do początku czerwca. Dużo nowości i dużo uzupełnień na polskim rynku (oznaczyliśmy jak zwykle daty spóźnionych polskich premier).

16.04
Explosions In The Sky "All Of A Sudden I Miss Everything" (Bella Union), polska premiera

23.04
Blonde Redhead "23" (4AD)
Bill Callahan [Smog] "Woke On A Whaleheart" (Drag City)
Cornelius "Sensuous" (Matador)
Dntel "Dumb Luck" (Sub Pop)
Patti Smith "Twelve" (SonyBMG)
Alex Delivery "Star Destroyer" (Jagjaguwar)
Amandine "Solace in Sore Hands" (FatCat)
Fred Anderson & Hamid Drake "From The River To The Ocean" (Thrill Jockey)
Asbestosdeath "Dejection, Unclean" (Southern Lord)
Badgerlore "We Are All Hopeful Farmers, We Are All Scared Rabbits" (Table Of The Elements)
The Fucking Champs "VI" (Drag City)
Golden Smog "Blood On The Slacks" (Lost Highway)
Grails "Burning Off Impurities" (Temporary Residence)
Pamelia Kurstin "Thinking Out Loud" (Tzadik)
Merzbow & Carlos Giffoni "Synth Destruction" (Important)
Monotract "Trueno Oscuro" (Load)
Joanna Newsom "Joanna Newsom and the Ys Street Band" (Drag City)
Pauline Oliveros "Accordion & Voice" (Important)
Pauline Oliveros "The Wanderer" (Important)
OOIOO "OOEyeOO Eye Remixes" (Thrill Jockey)
Pterodactyl "Pterodactyl" (Jagjaguwar)
Secrets Of The Moon "Antithesis" (Southern Lord)
Thee More Shadows "Book Of Bad Dreams" (Anticon)
White/Lichens "White/Lichens" (Holy Mountain)
The Young Gods "Super Ready/Fragments" (Ipecac)

30.04
Dinosaur Jr. "Beyond" (Sweet Nothing)
Feist "The Reminder" (Polydor/Universal)
Electrelane "No Shouts, No Calls" (Too Pure)
Håkan Libdo "Dunka Dunka" (Musick)
Kids on TV "Mixing Business with Pleasure" (Chicks on Speed Records)
L+R & RadioMentale "I Could Never Make That Music Again" (Sub Rosa)
The Scientists "Sedition" (ATP Recordings)
Thilges "La Double Absence" (Staubgold)
Besnard Lakes "Are Dark Horse" (Jagjaguwar/SonyBMG), polska premiera
Max Richter "Blue Notebooks" (FatCat/SonyBMG), polska premiera
Max Richter "Songs From Before" (FatCat/SonyBMG), polska premiera
The High Llamas "Can Cladders" (Drag City/SonyBMG), polska premiera
Bobby Conn "King For a Day" (Thrill Jockey), polska premiera
John Cale "Gold" (Universal)
The Cinematic Orchestra "Ma Fleur" (Ninja Tune)

7.05
Bjork "Volta" (One Little Indian/Universal)
Mice Parade "Mice Parade" (FatCat)
The Sea And Cake "Everybody" (Thrill Jockey)
Elliott Smith "New Moon" (Kill Rock Stars, 2CD)
Tarwater "Spider Smile" (Kitty-Yo)
Lichens "Omns" (Kranky, CD+DVD)
The Clientele "God Save The Clientele" (Merge)
Of Montreal "Icons, Abstract Thee" (Polyvinyl, CD EP)
Shannon Wright "Let In The Light" (Touch and Go)

14.05
Dungen "Tio Bitar" (Kemado)
Fennesz/Sakamoto "Cendre" (Touch)
Rufus Wainwright "Release The Stars" (Universal)
Wilco "Sky Blue Sky" (Nonesuch)
Battles "Mirrored" (Warp)
Fridge "The Sun" (Text/Domino)
Luc Ferrari "Didascalies" (Sub Rosa)
Guitar "Dealin with Signal and Noise" (Onitor)
Hausmeister "Water-Wasser" (Plop)
KTL "2 Editions" (Mego)
Max Mohr "Trickmixer's Revenge" (Playhouse)
My Sister Klaus "Chateau Rouge" (Tigersushi)

21.05
Battles "Mirrored" (Warp), polska premiera
Voxtrot "Voxtrot" (Play Louder)
Wheat "Everyday I Said A Prayer For Kathy And Made A One Inch Square" (Empyrean)
Von Sudenfed [Mouse On Mars + Mark E. Smith] "Tromatic Reflexxions" (Domino)
Andrew Pekler "Cue" (Kranky)
Strategy "Future Rock" (Kranky)

28.05
Richard Thompson "Sweet Warrior" (Shout Factory)

4.06
Dizzee Rascal "Maths And English" (XL)
Wiley "Playtime Is Over" (Big Dada)
Ryan Adams "Easy Tiger" (Lost Highway)
Shellac "Excellent Italian Greyhound" (Tiuch and Go)
Hauschka "Versions of the Prepared Piano" (Karaoke Kalk)
Kammerflimmer Kollektief "Jinx" (Staubgold)
Różni wykonawcy "Mute Audio Documents" (Mute, 10CD)

Wybrane zapowiedzi miesiąca podajemy jak zwykle za Metacritic.com, Brainwashed.com, na podstawie danych sklepów internetowych ForcedExposure.com i Insound.com, a także Merlin.pl i dzięki informacjom dystrybutorów (m.in. Psychodelicje.com, SonicRecords.pl, Isound.pl, www.emimusic.pl)
Więcej nowości:
http://www.forcedexposure.com/new/newindx.html
http://www.insound.com/newreleases.php

 
1 , 2